• dietofitmenka

Otyłość to plaga!

Wiesz co zazwyczaj słyszy osoba otyła w gabinecie lekarskim? "Jeść mniej!" - to tak jakby osobie chorującej na depresję powiedzieć "Więcej uśmiechu!" Dodatkowo często w gabinetach osoby z nadwagą są często poniżane, traktowane pogardliwie - "zapracowałaś, to masz", "schudnij i wróć"... Lub też każdy pacjent dostaje karteczkę typu 'wykluczyć to, to i to, bo TAK".. - AŻ SIĘ W CZŁOWIEKU ZUPA Z OBIADU GOTUJE!


Duży procent lekarzy przyznaje, że nie czują się kompetentni do podjęcia leczenia otyłości. Niestety w Polsce nie istnieją żadne modele terapii dla osób cierpiących na otyłość, podczas których mogłyby one otrzymać interdyscyplinarną pomoc.


Pamiętaj! OTYŁOŚĆ TO CHOROBA! Nie żyj w przekonaniu, że otyłość to domena ludzi leniwych i objadających się.. To schorzenie postępujące, bez tendencji do samoistnego ustępowania, za to z tendencją do nawrotów. Jej konsekwencją jest rozwój powikłań metabolicznych oraz pogorszenie jakości życia i skrócenie jego trwania.


Gruntowne zmiany należy wprowadzić nie tylko w temacie leczenia otyłości, ale również jej prewencji! Na przestrzeni lat badania pokazują, że osób otyłych jest coraz więcej. Jeśli nic się nie zmieni ta krzywa będzie rosnąć.

DBAJ O SIEBIE!0 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie