2020-05-24 08.52.00 1.jpg

O mnie

Nazywam się Joanna Chudzik, pochodzę z podkarpacia. Odkąd pamiętam towarzyszy mi aktywność fizyczna, jednak nie zawsze szła ona w parze ze zdrowym odżywianiem. Piętnaście kilogramów temu sama odczuwałam jak bardzo są one uciążliwe. Między innymi dlatego obrałam taką ścieżkę w życiu i zostałam dietetykiem.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (licencjat) pozwolił mi poznać dziedzinę dietetyki od klinicznej strony. Dzięki temu wiem, że indywidualnie dopasowany jadłospis może zdziałać cuda zarówno dla osoby zdrowej jak i obciążonej  schorzeniami dietozależnymi. Praca z pacjentami w szpitalu wielokrotnie umożliwiała mi to obserwować.
Tytuł magistra zrealizowałam na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dla mnie jest to podstawa – początek edukacji. Dziedzina dietetyki jest bardzo szeroka i ciągle się rozwija, przez co chcę być na bieżąco. Biorę udział w wielu szkoleniach dietetycznych czy konferencjach naukowych.
Na codzień zajmuję się propagowaniem racjonalnego podejścia do zdrowego odżywiania oraz zachęcam do aktywności fizycznej. Sama długo szukałam sportu odpowiedniego dla siebie. Trenowałam siatkówkę, przeszłam przez boks, przy okazji pół życia spędzając w wodzie – pływając, sędziując na zawodach pływackich oraz pracy jako ratownik WOPR. Teraz największą frajdę sprawia mi bieganie, a Tobie? Sęk w tym, aby znaleźć aktywność, która będzie nas satysfakcjonowała!
Swoją działalność skupiam na rozsądnym podejściu do diety, w zgodzie z samym sobą. Wychodzę z założenia, że wszystko zaczyna się w głowie! Jeśli głowa nie będzie chciała, ciało samo nic nie zdziała. Staram się codziennie przekraczać swoje granicę, jakiekolwiek by nie były. Mam na swoim koncie dużo biegów, w tym kilka półmaratonów – a i maraton też kiedyś pokonam! Prowadziłam mnóstwo prelekcji edukacyjnych zaczynając od dzieci, przez dorosłych i osoby starsze czy konkretne grupy docelowe – pokonując obawy przed wystąpieniami publicznymi. Bezpośrednie konsultacje dietetyczne z pacjentem w gabinecie również nie są mi obce. Pokonałam swoje wyobrażenia i nawet polubiłam szpinak 
Moim codziennym zajęciem jest układanie indywidualnych jadłospisów ukierunkowanych na proces odchudzania, przybierania na wadze, w nietolerancjach pokarmowych, schorzeniach chorobowych czy dla sportowców. Walczę ze swoim perfekcjonizmem i pedantyzmem w kuchni. Na swoim instagramie przekonuje, że zdrowo nie znaczy drogo i skomplikowanie. W wolnych chwilach czytam najnowsze pozycje książkowe związane z dietetyką oraz przekopuję świeże badania naukowe, aby móc swoją wiedzę przekazywać dalej.
Mój instagram powstał w 2014 roku przypadkiem, ale od tamtej pory nic nie dzieje się dobrym trafem. Odnalazłam w sobie zamiłowanie, które daje mi wiele przyjemności i satysfakcji, dzięki czemu moje życie nabrało nowych barw. Zapraszam Cię do mojego miejsca w sieci, gdzie dzielę się swoją pasją, motywacją, wiedzą oraz racjonalnym podejściem do życia!